››
››

עורכת דין קרן בלס - מומחית בדיני תעבורה

כיצד לבחור עורך דין תעבורה ?

להערכת סיכוייך מיידית

להערכת סיכוייך צור קשר עכשיו עם עו"ד תעבורה רוית בן-עמי עוז

כיצד לבחור עורך דין תעבורה ?

תאריך: 22/05/2012

כיצד לבחור עורך דין תעבורה ?

כיצד לבחור עורך דין תעבורה ?

שאלת מליון הדולר, טוב בתעבורה האמת המספרים קצת יותר נמוכים אבל עדין.....  כיצד לבחור עו"ד תעבורה?

ישנם מספר פרמטרים שיכולים לתת לנו אינדיקציה שתאפשר לנו לבחור את העורך דין הנכון, כמובן ששום דבר לא מובטח לנו אבל לפחות נוכל להקטין את הסיכויים "שניפול" עם עו"ד שמציג את עצמו כמיומן אבל בפועל ההתמחות בתעבורה ממנו והלאה.

1. עו"ד מוסמך -  על עורך הדין להיות מוסמך מטעם לשכת עורכי הדין.

2. תחום התמחות - צריך להבין שהחוק מאפשר לעורכי דין לעסוק בכל התחומים שקשורים בעריכת דין. המצב הזה ביחד עם האינפלציה בכמות עורכי הדין הוביל למצב שבו עורכי הדין שאינם מתמחים בתעבורה מוכנים לטפל בתיקי תעבורה "על הדרך" אבל לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שאדם שאינו עוסק אך ורק בדיני תעבורה לא יוכל לתת את המענה המקצועי ההולם כמי שמתעסק באופן יום יומי בדיני תעבורה ומתמקצע בפקודת התעבורה. על כן הדבר החשוב ביותר הוא לוודא כי המדובר בעורך דין המתמחה בדיני התעבורה בלבד.

3. קשרים וכישורים - באופן טבעי עורך הדין יציג את עצמו כמישהו מקושר ומוכשר. אתם לא תוכלו להתמודד עם האמירות האלו אבל מי שנתלה על המילים של עורכי דין שמדגישים את קשריהם יכול למצוא עצמו גם מאוכזב לא פעם שכן הכישורים לא פחות חשובים וצריך תמיד לזכור שתביעות התעבורה [הנציגים של מדינת ישראל] אינם עובדים בשביל אף עו"ד ולמזלנו במדינת ישראל התביעה אינה מושחתת כך שגם קשרים טובים עם התביעה לא תמיד מועילים או יכולים לעשות "קסמים", אחרת מה שהיה קורה זה שכל מי שיש לו כסף היה מוצא לו עו"ד "מקושר" שהיה מפעיל את קשריו ופותר לו בעיות. אתם יכולים לדמיין מצב כזה?

4. בדקו והשוו מחירים  -אבל אל תתנו למחיר להיות הדבר העיקרי שמשפיע על החלטתכם. חשוב שתרגישו בנוח עם עורך הדין שלכם כדי להגיע להחלטה הנכונה מומלץ להיפגש עם כמה עורכי דין. לגבי המחיר הפערים לא יכולים להיות גבוהים מידי מכיוון שהמחירים בתחום דיני התעבורה נעים במספרים של אלפים ולא עשרות אלפים (לגבי כלל העבירות מלבד ת"ד קטלנית), כך שהפער לא יכול להיות יותר מדי משמעותי. לדוגמא: אם אתם מואשמים בעבירה חמורה ועורך הדין הזול ביותר מבקש 5 ₪ והגבוה ביותר מבקש 10. לכאורה יש פער אדיר של 50%, בפועל המדובר בסכום של אלפי שקלים שהמשמעות שלהם יכולה להתבטא באובדן הרישיון לפרק זמן ארוך משמעותית של חודשים ואפילו שנים, כתוצאה מעורך דין לא מיומן. אם נעריך כמה נזק נגרם מכל חודש של פסילה פתאום הפער במחיר הפך לזניח, לא?

5. פגישת ייעוץ - יש עורכי-דין הנוהגים לחייב גם עבור הפגישה הראשונה, וכדאי לוודא זאת כבר בשיחת הטלפון המקדימה. בתחום דיני התעבורה לא מקובל לדרוש עלות עבור פגישה מקדימה, מטרת הפגישה היא לקבל מושג כללי על אופן ניהול התיק וקבלת הצעת מחיר. 

6. עורך הדין המטפל בתיק והצוות המשפטי - כדאי לברר האם עוה"ד היושב אתכם בפגישה הראשונה הוא זה שינהל את התיק, יופיע בו אישית ויבצע את החקירות בבית המשפט או יפקח על התיק או ינהלו חלקית, יפקיד את הטיפול בידי עו"ד אחר או מתמחה ממשרדו. עורכי דין מסתייעים בדרך כלל בצוות משפטי הכולל עו"ד שכירים, מתמחים וכיו"ב. כדאי לבחון סוגיות אלו לפני חתימת ההסכם על מנת לא להיקלע למצבים בלתי נעימים כגון: הגעה לאולם בית המשפט ולפגוש לראשונה עו"ד ממשרדו של עוה"ד המפורסם בידיו הופקד "התיק" תוך תשלום שכר טרחה "שמן" מתוך כוונה שעוה"ד עצמו יופיע בבית המשפט כשאז לאכזבתכם מגיע המתמחה במקומו.

7. הסכם שכר טרחה – את תשלום שכר הטרחה מומלץ לעגן בהסכם כתוב מראש. ישנם משרדים הנוהגים לקבוע שכר טרחה בשלבים על פי התקדמות התיק / לפי סוגי הליכים וכו' או שכר טרחה בסיסי בתוספת שכר טרחה עבור כל דיון בנפרד. במקרה של שכר טרחה גלובאלי - חשוב לפרט בהסכם שכר הטרחה את סוגי ההליכים, הערכאות המשפטיות והטיפולים הכלולים במחיר "הגלובלי". במקרה של שכר טרחה בשלבים - חשוב לקבל פירוט ותעריפים גם עבור השלבים האפשריים הבאים למקרה שיהיה צורך לבצעם בעתיד. בתביעות פיצויים בגין נזק גוף המחוקק הסדיר כבר את שכר הטרחה, והוא משולם כאחוזים מהפיצוי.

8. אל תתלהבו מהבטחות ומרושם - ההפך הוא הנכון! משרד מרשים וגדול בהחלט מספק את התפאורה הרצויה ומותיר רושם רב, אבל זכרו - מישהו משלם על כך - ודאו שזה לא אתם.... הדליקו נורה אדומה אם וכאשר עורך הדין יבטיח לכם תוצאה כמו זיכוי ו/או יפרט באוזניכם את תוצאות ההליך כגון רכיבי גזר הדין וכד' שכן עורכי הדין אינם "נביאים".

9.  כימיה, אינטרקציה וזמינות - כלקוחות, הנכם זכאים ליחס של כבוד והערכה. שאלו את עצמכם האם אתם חשים בנוח לשוחח עם עורך הדין, האם אתם חשים שעוה"ד מתייחס אליכם כשווה בין שווים? חשוב לוודא שעורך הדין זמין עבורכם. ניתן להניח שעורך דין שאינו זמין לכם כבר עתה לפני קבלת ה"תיק" עלול להיות עוד פחות זמין אליכם בעתיד, במיוחד לאחר קבלת  התשלום.

פסקי דין header-image

05/04/2012

המשך...
מאמרים מהתחום header-image

יש לכם בעיות משפטיות בנושא תעבורה?

דיני תעבורה הם גם עיסוק במשפט פלילי. מעבר על החוק בתחום התעבורה עלול לגרום גם לעונשים האופייניים לעולם המשפט הפלילי. נעש

המשך...

חומרת עבירת אי מתן זכות קדימה

בדיני תעבורה, ישנו חוק הקובע מתי חלים הכליים למתן זכות קדימה, על מי הם חלים ואיך לבצע אותם. באמצעות חוקי התעבורה, ניתן ל

המשך...