››
››

עורכת דין קרן בלס - מומחית בדיני תעבורה

שיטת הניקוד משרד הרישוי

להערכת סיכוייך מיידית

להערכת סיכוייך צור קשר עכשיו עם עו"ד תעבורה רוית בן-עמי עוז

שיטת הניקוד משרד הרישוי
מחבר: קרן בלס | 27/12/2012 | מספר צפיות: 2074

שיטת הניקוד החדשה לניקוד עבירות תנועה, חלה כבר מתאריך תשיעי לפברואר שנת 2011, על פי חלק ז של תקנות התעבורה. בקובץ זה פורסמו תקנות ותיקונים לשיטת הניקוד בכפוף לפקודת התעבורה כשהענישה היא כלפי עבירות שמפורטות בתוספת השישית.

לכל נהג יהיה רישום ממוחשב אודות הרשעות התעבורה שבעברו, בהתאם לחוק מרשם פלילי ו"תקנת השבים", משנת 1981. רשות הרישוי תרשום שם את הנקודות לאותו נהג אולם תא תירשמנה נקודות שהתקבלו ברשות הרישוי מעל ל- 12 חודשים ממועד ההרשעה עצמה. ניתן גם לפעול באמצעות עורך דין תעבורה על מנת למחוק את הנקודות הללו, על מנת למנוע שלילת רישיון בעתיד.

מה צריך לעשות על מנת למחוק את הנקודות?
אילו תוכנית א' כבר אינה יכולה להתקיים (להמנע מעבירות התעבורה שבעטיין מוענקות נקודות) ומטפלים במקרים שכבר קרו וניתנו בעבורם נקודות, ישנה חובה לבצע תיקון – אחרת זה לא ימחק מעצמו. ראשית, תוקף הנקודות הוא לשנתיים ממועד קבלתן (נמחקות לאחר מכן). אילו הנהג צבר משך שנתיים למעלה מ- 22 נקודות, עליו לא לבצע עבירות נוספות לאורך 4 שנים בנוסף לביצוע אמצעי תיקון.

מתי עושים קורס נהיגה מונעת?
ישנם נהגים המזומנים לקורס בנהיגה מונעת לאור הנקודות שצברו, אלו נהגים שזקוקים לאמצעי תיקון כדלהלן: בין 12-22 יש לעשות קורס נהיגה בסיסי ובסופו מבחן, בין 24-34 נקודות יש לעשות קורס נהיגה ייעודי ובסופו מבחן.

נהגים הנחשבים לעברייני תנועה
אילו נהג צבר לחובתו 36 נקודות ומעלה, עליו להפקיד את רשיונו במשרד הרישוי לתקופה מינימלית של 3 חודשים, וכן עליו לבצע את מבחני התיאוריה שוב. מעבר מוצלח של המבחן יקנה את הרישיון בחזרה. אילו ישנן 72 נקודות ומעלה, נהגים אלו נפסלים לאורך תקופה של 9 חודשים ועליהם לעמוד בבדיקה רפואית של המרב"ד בנוסף למעבר מבחן תיאוריה וטסט (עיוני ומעשי) כדי לקבל בחזרה את רשיונם.
 

פסקי דין header-image

05/04/2012

המשך...
מאמרים מהתחום header-image

יש לכם בעיות משפטיות בנושא תעבורה?

דיני תעבורה הם גם עיסוק במשפט פלילי. מעבר על החוק בתחום התעבורה עלול לגרום גם לעונשים האופייניים לעולם המשפט הפלילי. נעש

המשך...

חומרת עבירת אי מתן זכות קדימה

בדיני תעבורה, ישנו חוק הקובע מתי חלים הכליים למתן זכות קדימה, על מי הם חלים ואיך לבצע אותם. באמצעות חוקי התעבורה, ניתן ל

המשך...