››
››

עורכת דין קרן בלס - מומחית בדיני תעבורה

הוכחת נהיגה במהירות מופרזת

להערכת סיכוייך מיידית

להערכת סיכוייך צור קשר עכשיו עם עו"ד תעבורה רוית בן-עמי עוז

הוכחת נהיגה במהירות מופרזת
מחבר: קרן בלס | 29/11/2012 | מספר צפיות: 1705

פקודת התעבורה גורסת כי נהיגה במהירות מופרזת היא אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר הקיימות כיום. החוק קובע מהו רף המהירות המותרת בכל מקום על הכביש ומחוץ לו, וכן מהי נהיגה במהירות שנחשבת למופרזת על פיו. על אף שישנם כללים ברורים בנוגע למה שמותר ומה שאינו מותר על הכביש – בעיקר לגבי המהירות המופרזת, עדיין נהגים רבים מסתכנים בנהיגה מסוכנת מעין זו, ואף בכביש עמוס מכוניות. התביעה – כלומר המדינה, הרשות המקומית או המשטרה תתבע את הנהג בגין מהירות מופרזת ואם לא היה שוטר שהיה במקום ועצר את הנהג, תציג הוכחות מתועדות.

להוכיח מעבר לספק סביר
יש להוכיח בבית המשפט באמצעות עורך דין תעבורה כי נתקיימה מהירות מופרזת מעבר לכל "ספק סביר" כי הנהג למעשה עבר את אותה העבירה בה הוא מואשם. גם אם הנהג נוסע מעל למהירות המותרת לאותו האזור, עדיין ישנה חלוקה לדרגות מהירות בהן העונשים מקלים או חמורים יותר. התמרורים המורים על המהירות המותרת בכל מקטע נמצאים בסעיף 54 בתקנות התעבורה.

מה נחשב למהירות מופרזת בעיר?
יש לעשות הפרדה בין עבירות בשטח עירוני לעבירות בשטח בין עירוני. אילו נהג/ה בשטח עירוני כ- 20 קמ"ש לפחות מעל למהירות המותרת, ישנה ברירת משפט של 250 שקלים, ללא נקודות. בין 21-30 קמ"ש – ברירת משפט, 750 שקלים ושמונה נקודות ואילו נסע מעבר לכך – יקבל הזמנה לדין וכן 10 נקודות – כמו גם אפשרות לשלילת רישיון.

מה נחשב למהירות מופרזת בשטח בין עירוני?
בתחום הבין עירוני, אילו הנהג נסע כ- 25 ק"מ מעל למהירות המותרת, הייתה לו ברירת משפט ו- 250 ₪ ללא נקודות. בין 26-40 קמ"ש, ישנה ברירת משפט, תשלום של 759 ₪ ושמונה נקודות. מעבר לכך מזומנים לבית הדין, 10 נקודות ואפשרות לשלילת רישיון על ידי המשטרה.
 

פסקי דין header-image

05/04/2012

המשך...
מאמרים מהתחום header-image

יש לכם בעיות משפטיות בנושא תעבורה?

דיני תעבורה הם גם עיסוק במשפט פלילי. מעבר על החוק בתחום התעבורה עלול לגרום גם לעונשים האופייניים לעולם המשפט הפלילי. נעש

המשך...

חומרת עבירת אי מתן זכות קדימה

בדיני תעבורה, ישנו חוק הקובע מתי חלים הכליים למתן זכות קדימה, על מי הם חלים ואיך לבצע אותם. באמצעות חוקי התעבורה, ניתן ל

המשך...